Bosnijos ir Hercogovinos mados savaitėje Lietuvą atstovavusi dizainerė Gerda Liudvinavičiūtė sulaukė sėkmės.

Dalinamės L'officiel straipsniu apie CELSIUS 273 nuotykius Sarajeve.

 

Vos prieš keletą dienų menininkė Gerda Liudvinavičiūtė - CELSIUS 273 grįžo iš Sarajevo mados savaitės. Bosnijos ir Hercogovinos sostinėje vykę Europos dizainerių madų šou, šalies publikai pristatė 20 išskirtiniausių Europos dizainerių darbų, tarp kurių, ir lietuvės kuriami betoniniai papuošalai, įkvėpti pasaulio brutalizmo architektūros.

Parodos Tokijuje, Paryžiuje, Milane ir kituose miestuose, vardiniai papuošalai Popiežiaus delegacijai, Lietuvos dizaino apdovanojimas ir kolaboracija su MO muziejumi - tai vos keletas pasiekimų, kuriuos skaičiuoja dizainerė, prisistatanti CELSIUS 273 slapyvardžiu.

Brutalizmo architektūros įkvėpti betoniniai papuošalai

Bosnijos ir Hercogovinos publikai pristačiusi papuošalų kolekciją, kurią vainikavo įspūdinga betoninė karūna, Gerda Liudvinavičiūtė sako, kad tokiuose renginiuose jaučianti didelę atsakomybę: „Atstovauti save - yra viena, o atstovauti šalį - jaudinanti, bet kartu ir beprotiškai gąsdinanti užduotis, kuri, rodos, užgniaužia kvapą ir svaigsta galva.” Gerda atskleidė, kad keletą mėnesių prieš kelionę, teko dienas ir naktis leisti dirbtuvėse, kur ir gimė ši architektūriška betono juvelyrikos kolekcija: „Kartais atrodo, kad nepavyks. Mintyse štilis, laiko nedaug, tačiau geriausios idėjos visada nutinka. Kai nespaudi savęs ir leidi laisvai joms tekėti per tave.”

1570612583520549 nr3

Tarptautinis pripažinimas

Sarajeve lietuvė sulaukė ir vietinės žiniasklaidos dėmesio. Nacionalinė televizija paruošė reportažą apie CELSIUS 273 kuriamus papuošalus, o vietinėje spaudoje skambėjo Lietuvos ir dizainerės vardai. Tiesa, pati kūrėja socialiniuose tinkluose dalinasi mintimis, kad sėkmė Sarajeve ją nustebino: „tikėjausi atvykti į mažą, nelabai reikšmingą renginį, tačiau patekau į tai, apie ką Bosnijoje ir Hercogovinoje kalbėjo visi, žinojo net suvenyrų pardavėjai ar barmenai.”

1570612621564941 nr4

Lietuvės darbai - Sarajevo modernaus meno muziejuje

Sarajeve dizainerė gavo pasiūlymą paimprovizuoti ir vos per 2 valandas sukurti ką nors išskirtinio, kas atspindėtų jos kuriamų papuošalų koncepciją. Menininkė pasirinko betono ir tekstilės sintezę bei sukūrė sagę, kuri nuo šiol eksponuojama Sarajevo modernaus meno muziejuje: „Man tai didelis įvertinimas. Gali organizuoti parodas, mados šou, tačiau eksponuoti savo darbą modernaus meno muziejuje yra visai kas kita.”

 

Straipsnis: https://www.lofficiel.lt/papuosalai/celsius-m?fbclid=IwAR0vNxTNAUln6ojpJ3_Pz3tqzOlrsRAH0rF-Rb1Bfvjb0bWflkaFFianhsE